Koncepcje – Osoby Starsze

KEISER poświęcił ponad piętnaście lat badań w celu poprawy jakości życia osób starszych oraz powyżej 40 lat życia. Wieloletnie zaangażowanie w badania na głównych uniwersytetach odniosło zadziwiające rezultaty: http://kioa.keiser.com/research.html. Ogromny sukces w tej dziedzinie sprawił, że urządzenia Keiser’a zyskały przydomek „urządzeń wyboru dla osób starszych”. Jest to pewne zobowiązanie wobec osób starszych, stąd Keiser stara się rozpowszechniać informacje na temat aktywności fizycznej i starzenia się. Został stworzony program S.T.E.P. pomagający zaprojektować i zrealizować zbiór ćwiczeń dla osób w starszym wieku.

Misją jest spowolnienie starzenia i poprawy jakości życia, a realizacją polega na przekazywaniu zdobytej wiedzy klientom, zapewnienie sukcesu i powodzenia.

Poniżej prezentujemy odnośniki do wielu badań z osobami starszymi przy użyciu urządzeń siłowych Keiser. Jak można się spodziewać progresywny trening siłowy znacznie poprawia siłę i wytrzymałość mięśniową. Naukowcy jednak widzą wiele innych korzyści treningu siłowego stosowanego dla osób starszych.

BADANIA:

 

SKŁAD CIAŁA

GĘSTOŚĆ KOŚCI

CHROM

CHOROBY PRZEWLEKŁE

CUKRZYCA

REAKCJA HORMONALNA

URAZY MIĘŚNIOWE

SŁABOŚĆ PSYCHICZNA

BEZSENNOŚĆ I DEPRESJA

SIŁA I MOC

I INNE

 

Trening siłowy okazał się:

- zwiększać beztłuszczową masę ciała

- pomagać w zapobieganiu upadkom

- zmniejszać tkankę tłuszczową

- zmniejszać depresję

- zwiększać gęstość kości

- poprawiać jakość snu

i wiele innych.

Ponadto trening siłowy jest bezpieczny dla wszystkich grup wiekowych włącznie dla osób starszych  z przewlekłymi chorobami:

- artretyzmem, osteoporozą, cukrzycą i chorobami serca.